Parasole reklamowe z tłoczonym nadrukiem

Posted on

Parasole reklamowe

Parasole reklamowe

Parasole reklamowe stanowią doskonały sposób na wypromowanie marki. Na ich zakup decydują się zarówno małe, rodzinne firmy, jak i międzynarodowe przedsiębiorstwa. Tego typu produkty różnić mogą się od siebie sposobem otwierania i zamykania czy materiałem, z którego wykonana została ich czasza i rączka. Wyróżnić można modele przeciwdeszczowe oraz przeciwsłoneczne. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są parasole w kolorach czarnym, granatowym czy grafitowym. Nadruk na ich powierzchni aplikowany może być między innymi przy pomocy zabiegu określanego mianem tłoczenia. Na czym polega ta technika?Parasole reklamowe z tłoczonym nadrukiem prezentują się niezwykle subtelnie oraz elegancko. Technika ta polega na odciśnięciu w podłożu trójmiarowego kształtu, który jest zgodny z uprzednio przygotowanym projektem graficznym. By wykonać znakowanie z pomocą tej metody, w pierwszej kolejności wykonać należy matrycę. Do tego celu najczęściej wykorzystuje się mosiądz. Tworzywo to charakteryzuje się dużą wytrzymałością i podatnością na obróbkę. Gotowa matryca jest montowana w maszynie tłoczącej. Kolejny etap to umieszczenie pod nią wybranego produktu, na którym jest ona odciskana. Proces ten w większości przypadków odbywa się w temperaturze pokojowej. Niekiedy, aby tłoczenie było bardziej skuteczne, matryca podgrzewana jest o kilkadziesiąt stopni.

Parasole reklamowe to nie jedyne produkty, w przypadku których stosuje się metodę, jaką jest tłoczenie. Ma ono także zastosowanie w przypadku wyrobów ze skóry takich, jak kalendarze, notesy, teczki, portfele lub torby. Wielkość znakowania jest ograniczona przez możliwości danej maszyny. W większości przypadków jest to około kilkanaście centymetrów.

parasole reklamowe pokryte mogą być różnego rodzaju nadrukami. Na ich powierzchni znajdować może się logo marki, jej slogan reklamowy czy dane teleadresowe. Ciekawym rozwiązaniem są także produkty w tonacji kolorystycznej charakterystycznej dla danej marki, dzięki czemu obok takiego parasola nie sposób przejść obojętnie.

Tags: , ,